שבוע החלל הישראלי
2019 , 04 June

אפליקציה ייחודית לשבוע החלל 2019

החיבור הטבעי והמיידי של ילדים, אפילו פעוטות, למדיה הדיגיטלית של ימינו : לסמארטפונים ולטאבלטים, יכול להראות לנו מוזר אבל האמת היא, שכיום ילדים גדלים על ברכי הטכנולוגיה ויודעים איך להוריד משחק בסמארטפון, עוד לפני שהם למדו לקרוא.
הבשורה המשמחת היא ששוק האפליקציות החינוכיות צובר תאוצה. כיום ניתן להתקין בטלפון אפליקציות איכותיות, שיהפכו את הזמן הדיגיטלי שלהם לזמן איכות, כזה שיעשיר אותם, ישדרג את האפשרויות שלהם ללמוד, ועל הדרך אולי יפתח את יכולת החשיבה שלהם.
האפליקציות החינוכיות -יהיו לרוב  צבעוניות, עם קולות וצלילים מעודדות את התלמידים ליהנות מחוויית לימודים אינטראקטיבית ומאפשרות להם לרכוש ידע באחת הפלטפורמות האהובות עליהם - המחשב, הטאבלט, או הסמארטפון.

רתימת הטכנולוגיה ללימוד תחומי המחר
בסוכנות החלל הישראלית במשרד המדע הטכנולוגיה והחלל זיהו את המגמה והשכילו להשתמש באוריינטציה הטכנולוגית הזו כדי לחשוף את הצעירים לעולמות המחר  דרך משחקים חינוכיים ומהנים במסגרת שבוע החלל 2017 שייערך בפברואר.
במסגרת  שבוע החלל הישראלי, שנערך מדי שנה ביוזמת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע הטכנולוגיה והחלל, יתקיימו מגוון אירועים במטרה להגביר את הקשר של הקהילה לתחום החלל ולהרחיב את עניינם וסקרנותם של צעירים בכל הקשור לפעילות החלל בישראל. הקהל הרחב מוזמן להשתתף בחוויה מיוחדת של תצוגת הישגי תעשיית החלל הישראלית, ליהנות ממפגשים עם אנשי חלל ועוד שלל הפתעות.

אחת ההפתעות הולכת להיות מסעירה במיוחד...

בשונה משנים קודמות, לכבוד האירוע המרכזי במתחם התצוגה, פיתחה 'פטפיש' בשיתוף עם סוכנות החלל אפליקציה חווייתית, אינטראקטיבית בעיצוב חדשני, מרהיב ומרגש הזמינה לזמן מוגבל בלבד! האפליקציה מיועדת לגילאי 8-16 ותהיה זמינה לשימוש במתחם המרכזי בלבד.

המטרה: להשביע הסקרנות האינסופית
באמצעות האפליקציה יוכלו הסקרנים הצעירים (והבוגרים) להשביע את סקרנותם האינסופית בשלל מידע מרתק-  לעבור מסע בזמן הכולל תחנות נבחרות בהישגי האנושות בחקר החלל החל מתחנות קדומות שראשיתן במאות שלפני הספירה דרך הגילויים האסטרונומיים הראשונים עד לנחיתה הראשונה העל הירח וחישובו של הלווין פלאנק את גילו המדויק של היקום; להכיר לעומק מושגי חלל מקצועיים כגון מטר מטאורים, פלזמה, 'אפקט דופלר' ועוד. ליהנות מסרטונים חמים מהתעשייה ואף להיבחן על פרטי טריוויה אליהם נחשפו במהלך החוויה במתחם.

האפליקציה פותחה ב-Drupal בדגש על ביצועים גבוהים ונבנתה בצורה ניגשה המשלבת את מיטב התכנים באתר בעיצוב מזמין שייספק שעות של הנאה לגולשים הצעירים והמבוגרים.